WstępGaleria-zdjęćFaktografiaKomentarzePodziękowaniaO-nasPatronatKsięga-gościKontakt

Podziękowania

3.12.2005

Kilka osób bez których strona ta nie powstałaby.

2.12.2005

Do powstania strony dzis-nie-bija.org przyczyniła się grupa życzilwych ludzi, którym chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować.

Nie byłoby tej strony, gdyby nie anonimowa osoba, która jest autorem prezentowanych tutaj zdjęć a której poznanie jest już pewne nie możliwe. Warunki podziemnej Solidarności wymagały pełnej konspiracji.

Z całą pewnością, gdyby nie Pan Jerzy Hlousek z Jego prywatnego archiwum zdjęcia tu prezentowane nie ujrzałyby nigdy światła dziennego. W czasie tegorocznej kampanii wyborczej Pan Jerzy przekazał mi obszerną teczkę z kliszami, slajdami oraz negatywami z których to po digitalizacji powstał dział Galeria zdjęć. Zdjęcia znalazły się w posiadaniu Pana Jerzy Hlouska, gdyż potrafił On wywoływać zdjęcia. W warunkach podziemnia często otrzymywał kliszę, którą wywoływał a zdjęcia pozostawiał w umówionym miejscu. Nigdy nie wiedząc kto te był ich autorem. Warunki konsipracji zabraniały robienia kopii fotografii. Tylko dlatego, że zostały one kilkakrotnie „złamane” możemy je dzisiaj oglądać na stronie dzis-nie-bija.org

Nie mogę się obyć bez podziękowań dla kolegi Mateusza Stysia, który to bezpłatnie wykonał oprawę graficzną tej strony. Dziekuję za kilkadziesięt godzin poświęconych na odpowiednim doborze zdjęc, kolorów i czcionek.

Chciałbym podziękować także Piotrowi Rocławskiemu oraz firmie YETIZ, która to zasponsorowała serwer WWW na którym znajduję się strona dzis-nie-bija.org. Strona w ostatnich dniach jest dość licznie odwiedzana i tylko dzięki wydajnemu oraz sprawnemu hostingowi jest dostępna dla wszystkich bez żadnych problemów a zdjęcia z manifestacji ładują się szybko i sprawnie.

Demonstracje w maju 82

Faktografia

Stan Wojenny został wprowadzony przez władze komunistyczne PRL w 16 miesięcy po strajkach w 1980 r., które doprowadziły do powstania Solidarności i odwilży politycznej w Polsce ...

czytaj więcej >>

Promocja w Internecie

Zapraszam do wymiany bannerów i buttonów zwłaszcza pomiędzy strony zawierającymi się w tematyce stanu wojennego. Proszę także życzliwe osoby do umieszczania bannerów i buttonów na swoich stronach.

czytaj więcej >>

Kilka osób bez których strona ta nie powstałaby

Do powstania strony dzis-nie-bija.org przyczyniła się grupa życzilwych ludzi, którym chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować.

Nie byłoby tej strony, gdyby nie anonimowa osoba ...

czytaj więcej >>

WstępGaleria-zdjęćFaktografiaKomentarzePodziękowaniaO-nasPatronatKsięga-gościKontakt

Copyright (c) 2005 Dzis-nie-bija.org. Wszelkie prawa zastrzeżone: Dariusz Słodkowski